Про проєкт

Створення Центру трансферу технологій штучного інтелекту для відновлення сільськогосподарських земель, які пошкоджені після військових дій (AI Transfer Center, AITC) на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України дозволить сформувати базу інноваційних рішень з визначення об’єму вирв, підбору методів і стратегії рекультивації на основі використання технологій комп’ютерного зору та машинного навчання.

Завдяки виконанню конкретного завдання буде створено активний Центр, який об'єднає науковий потенціал для виконання завдання, яке важливе для України (група з Гуманітарного розмінування), для університетів (аграрної та природничої сфер), виробників ІТ-агро-технологій (Drone UA, Palantir, тощо).

На державному рівні будуть вирішені потреби агрегації світових та вітчизняних цифрових інновацій з використання технологій ШІ та робототехніки, систематизація та пропозиція наявних і перспективних цифрових платформ та їх сервісів для відновлення сільськогосподарських земель від збройної агресії Росії.

AITC надасть можливість вирішити потреби агробізнесу, які пов'язані із забрудненням/пошкодженням сільськогосподарських земель, за рахунок використання інноваційних технологій ШІ та робототехніки.

Досягнення вказаних результатів планується на основі синергії інновацій від приватних розробників та їх інтеграторів з університетами (власні розробки) з метою формування бази технологічних складових цифрової трансформації для практичного впровадження та перевірки та формування готовності користувачів до використання цих технологій ШІ та робототехніки шляхом впровадження їх до навчального процесу, організації тренінгів з генерацію успішного досвіду їх впровадження на загал агровиробників та інших споживачів.

Приєднання генераторів інновацій та потенційних споживачів їх послуг до AITC буде сприяти вивченню досвіду цифровізації за основі штучного інтелекту та робототехніки, впровадження наявних і перспективних сервісів та інновацій для аграрної сфери.

Метою створення AITC є систематизація та впровадження науково-практичних інновацій в сфері ШІ та робототехніки для прикладного використання для відновлення сільськогосподарських земель від наслідків війни в Україні.

Очікувані результати діяльності AITC полягають у цифровій трансформації процесів відновлення сільськогосподарських земель від наслідків війни в Україні з використанням технологій ШІ та робототехніки на основі:

  • взаємної цінності для всіх учасників ринку;
  • розроблених інноваційних технологій для класифікації рівнів забруднення, методів та стратегій рекультивації сільськогосподарських земель;
  • підвищення потенціалу пропозиції інноваційних технологій ШІ і робототехніки та зрілості ринку споживачів цих технологій серед агровиробників;
  • підвищення загального рівня цифрової компетентності представників малого та середнього агробізнесу щодо інноваційних цифрових рішень для відновлення пошкоджених земель.

Створення інфраструктури трансферу технологій ШІ та робототехніки на базі НУБІП України буде реалізовано шляхом вирішення таких завдань:

  1. Сформувати базу інноваційних рішень в галузі робототехніки та ШІ, які можуть бути адаптовані для потреб відновлення сільськогосподарських земель.
  2. Розробити технології штучного інтелекту та застосувати їх на дослідному полігоні з визначення об’єму вирв, відбору зразків ґрунту та визначення рівнів забруднення; із застосуванням машинного навчання, методів обробки зображень і комп'ютерного зору. Провести класифікацію рівнів забруднення і підібрати для конкретної території методи та стратегії рекультивації.
  3. Трансфер технологій для зацікавлених організацій у відновленні сільськогосподарських земель від наслідків війни, рекомендації з впровадження рішень. Формування цифрової інфраструктури для трансферу знань: накопичення, адаптація та поширення знань для користувачів (студенти, виробники, науковці) на основі партнерської мережі учасників центру.

Контакти центру

Адреса: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 16а, навчальний корпус 15
Тел.: 
Електронна пошта: aitc@nubip.edu.ua