З першого року повномасштабної війни площа потенційно замінованих земель України зменшилась із 174 тис. до близько 139 тис. кв км.

  • Новини
  • 09.01.25

З першого року повномасштабної війни площа потенційно замінованих земель України зменшилась із 174 тис. до близько 139 тис. кв км. Це є результатом нетехнічного обстеження територій та їх розмінування Силами оборони й операторами протимінної діяльності. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль за результатами наради щодо стану виконання заходів із розмінування у 2024 році.

Денис Шмигаль повідомив, що у 2024 році підрозділи ДСНС та Національної поліції очистили майже 695 кв. км території та знищили більше 133 тис. мін і снарядів. Загалом від початку повномасштабної війни силами рятувальників та правоохоронців розміновано близько 2,1 тис. кв. км українських земель.

«Сьогодні на українському ринку працюють 73 оператори протимінної діяльності. Запущений механізм компенсації 100% вартості послуги з розмінування для аграріїв. Уже підписано більше 50-ти угод для сільгоспземель у чотирьох регіонах. Україна має понад 200 розмінувальних машин, зокрема українського виробництва. Плануємо збільшувати їх число, а також посилювати ремонтну базу», — відзначив Прем’єр-міністр.

Він також оголосив про плани у сфері розмінування на 2025 рік:

  • провести роботи з технічного обстеження територій на площі в 31 тис. кв. км;
  • впровадити нові інноваційні технології, зокрема з використанням безпілотників та роботизованих комплексів;
  • створити Реєстр територій забруднених або ймовірно забруднених;
  • продовжити розбудову навчального центру для саперів, що створюється за підтримки Японії;
  • створити міжвідомчу тренувальну базу, де працюватимуть з мінно-пошуковими собаками та собаками-детекторами.

Прем’єр-міністр дав завдання Першому віце-прем’єр-міністру – Міністру економіки посилити координацію між усіма міністерствами та відомствами, що залучені до розмінування.

«Для нас принципово розмінувати державу за роки, а не за десятиліття. Завдяки залученню сучасних технологій це цілком можливо. Загалом до 2033 року відповідно до Національної стратегії протимінної діяльності ставимо ціль повернути у використання 80% територій, які зазнали безпосереднього впливу війни», — підсумував Денис Шмигаль.