ЗМІ ТА ПРЕДСТАВНИКИ МОЛОЧНОГО СЕКТОРУ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ МОЛОЧАРСТВА В УМОВАХ ВІЙНИ

Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України (НАСДСУ), в рамках реалізації проекту «Молочарське дорадництво», розпочала серію інформаційно-комунікаційних вебінарів «Молочарство в умовах війни».

Метою таких заходів є налагодження комунікації між учасниками молочарської галузі та ЗМІ - як українськими, так і зарубіжними, адже саме журналісти зможуть найбільш ефективно та об’єктивно донести інформацію не тільки до суб’єктів ринку, а й до політиків, чиновників, потенційних партнерів та донорів й широкого загалу.

«Молочарство в умовах війни: проблеми, тенденції, практики» - такою була тема першого вебінару в рамках цього проекту 16 червня 2022 року.

Україна ще донедавна знаходилася у двадцятці лідерів світового ринку молока. Про світові тенденції на цьому ринку та їх вплив на молочарів нашої країни поділилася інформацією офіційна представниця від України в International Farm Comparison Network (Міжнародна мережа порівняння молочних ферм) Ольга Козак.

Як війна вплинула на ринок молока в Україні, які існують проблеми, тенденції, практики вирішення існуючих проблем, як розвиватися молочарству після війни – інформацію, думками, баченнями про це ділилися з учасниками вебінару голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський, генеральна директорка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк, президент НАСДСУ та директор Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків, завідувач відділу ННЦ «Інститут аграрної економіки» Леонід Тулуш.

Учасники заходу підкреслили важливість надання в сьогоднішніх умовах достовірної та якісної інформаційно-консультаційної підтримки молочним господарствам, особливо дрібним та середнім та необхідність постійно інформувати та привертати увагу громадськості, особливо світової, як на існуючі проблеми виробників, так і на їх успіхи, досягнуті в теперішніх складних умовах. І важлива роль тут відводиться ЗМІ, які мають стати посередником між учасниками галузі та зовнішнім середовищем.

Президентка Спілки аграрних журналістів України Лариса Гук вважає, що такі зустрічі – це добрий  спосіб просувати інтереси та потреби українських фермерів, зокрема молочарів, як в середині країни, так й у світі. Незабаром у Данії відбудеться Конгрес Міжнародної федерації аграрних журналісті IFAJ. Пані Гук разом з колегами-журналістами намагатимуться донести більше правдивої інформації через представників світових ЗМІ про життя українського села, зокрема, українських молочарів під час воєнного стану.

Організатор заходу – Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України (https://www.dorada.org.ua) у партнерстві зі Спілкою аграрних журналістів України/

Запис відео трансляції вебінару «Молочарство в умовах війни: проблеми, тенденції, практики» можна переглянути за посиланням:

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=310974781130318

Даний захід проводився за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org.

News

15.08.22

Розвиток сільськогосподарської кооперації для створення інфраструктури збуту продукції

Практичний семінар 17.08.22 року з 14.00 год –16.00 год, на якому розглянемо кооперацію у контексті війни. Посилання на відеоконференцію надається після реєстрації.

Read more

30.07.22

Вебінар «Визначення шкоди та збитків, завданих аграріям війною», 4 серпня 2022 р. о 13.00

Кращі практики та науковці поділяться своїми знаннями та рекомендаціями про те, як визначити та оцінити шкоду та збитки, про процедури та механізми їх визначення представникам аграрного бізнесу.

Read more

18.07.22

КАНДИДАТСТВО УКРАЇНИ ДО ЄС: ВИКЛИКИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА

Навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Статус кандидата до ЄС: що це означає для України» для державних службовців та місцевого самоврядування Чернігівської області

Read more
View all news